full screen background image
Search

„Ania z Zielonego Wzgórza” – premiera w teatrze

->

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza w piątek, 2 marca o godz. 17:00 na premierę spektaklu familijnego „Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Macieja Wojtyszki. Adaptacja i teksty piosenek – Henryka Królikowska-Wojtyszko i Maciej Wojtyszko, muzyka – Zbigniew Karnecki, scenografia – Wojciech Stefaniak, kostiumy – Zofia de Ines, opracowanie muzyczne – Jerzy Kluzowicz. W roli tytułowej Aleksandra Bogulewska.

W przedstawieniu grają również: Izabela Brejtkop, Danuta Dolecka, Katarzyna Dorosińska / Joanna Jędrejek, Maria Gudejko, Iwona Pieniążek, Natalia Samojlik (gościnnie), Joanna Zagórska, Piotr Kondrat Wojciech Ługowski, Adam Majewski, Karol Puciaty, Karolina Węgrzyńska (gościnnie), Michał Węgrzyński oraz młodzież.

Sentymentalna i jednocześnie pełna humoru historia rudowłosej, nieco osobliwej dziewczynki o wybujałej wyobraźni. Osierocona Ania Shirley omyłkowo trafia pod dach Maryli i Mateusza – samotnego, starszego rodzeństwa, które podejmuje decyzję o adopcji chłopca. Żywiołowa, wrażliwa, rezolutna nastolatka krok po kroku podbija jednak serca opiekunów i zjednuje sobie otoczenie. Na Zielonym Wzgórzu Ania znajduje wszystko, o czym marzy – ciepły dom, kochającą rodzinę i oddanych przyjaciół.

„Ania z Zielonego Wzgórza” to opowieść ponadczasowa – o sensie życia, sile przyjaźni i potrzebie tolerancji. Tytułowa bohaterka pokazuje, że warto być otwartym na drugiego człowieka, bo jego odmienność jest wartością, a uczynione dobro zawsze do nas powraca.

Barwne postaci, wspaniała muzyka, piękne kostiumy, bogata choreografia i teksty, które niezmiennie rozśmieszają i wzruszają… Czy trzeba dodawać coś więcej?

Warto żyć / Radośnie, jak najdłużej!

Warto żyć / Dopóki jest Zielone Wzgórze!

premiera: 2-3 marca 2018 o godz. 17:00 – Duża Scena

Spektakl Macieja Wojtyszki jest trzecią realizacją „Ani z Zielonego Wzgórza” w radomskim teatrze. Poprzednie premiery tego tytułu odbyły się w roku 1985 (w reżyserii Janusza Hamerszmita, z Anną Grażyną Suchocką w roli Ani) i 1994 (w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego, z Małgorzatą Flegel i Katarzyną Krzyszkowską-Sut w tytułowej roli).

fot. z próby M. Strudziński

Komentarze