Antek na tarasie, czyli spotkanie z Ignacym GogolewskimJuż w najbliższą sobotę w „Elektrowni” odbędzie się spotkanie z mistrzem starej szkoły aktorskiej- Ignacym Gogolewskim. Legendarny Antek z „Chłopów” Reymonta spędzi wieczór z radomianami, racząc słuchaczy opowieściami z życia i ze sceny wziętymi.

Spotkanie z Ignacym Gogolewskim to druga odsłona „Wieczorów z mistrzem”- projektu, którego gospodarzem jest Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, a pomysłodawcą Włodzimierz Izban. – Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy przybliżyć sylwetki wybitnych artystów oraz wielką literaturę, na podstawie których powstały wspaniałe filmy czy spektakle z naszymi gośćmi w roli głównej. Za nami spotkanie z Emilią Krakowską, gdzie mieliśmy zaszczyt gościć ok. 80 radomian, a wieczór przedłużył się prawie do północy.

Z tego miejsca zapraszam serdecznie wszystkich na wieczór z Ignacym Gogolewskim, aktorem-legendą i wielką postacią polskiej sceny od ponad półwiecza. To artysta znany m.in. z roli Antka z „Chłopów” Reymonta i właśnie o pracy nad tą postacią aktor opowie podczas sobotniego spotkania na tarasie „Elektrowni” – zachęcił Włodzimierz Izban.

Wieczór z Ignacym Gogolewskim odbędzie się 28 lipca br. o godz. 19:00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” przy ulicy Kopernika 1 w Radomiu.

Bilet wstępu na spotkanie – 15 zł normalny, ulgowy (dla emeryta i rencisty) – 7 zł

Informacja pod numerami telefonów: 505 38 28 24 oraz 48 48 383 60 77

Komentarze