Anwil lepszy, nauka zebrana

Rosa Radom przegrała dwukrotnie z Anwilem Włocławek w meczach sparingowych przed startem sezonu 2017/2018. W pierwszym meczu padł wynik 82:74, zaś w drugim 98:82. Z dobrej strony zaprezentowali się Kevin Punter oraz Daniel Szymkiewicz, którzy łącznie w obu spotkaniach zdobyli 76 punktów.

W drużynie Rosy na mecze z Anwilem zabrakło Michała Sokołowskiego, Particka Audy oraz Igora Zaiceva, którzy przebywają ze swoimi reprezentacjami na Mistrzostwach Europy. Mimo to koszykarze Rosy pokazali się z dobrej strony. W drużynie z Radomia oprócz zawodników pierwszej drużyny znaleźli się koszykarze rezerw.

W pierwszym meczu Rosa przez trzy kwarty grała jak równy z równym. Dopiero ostatnia kwarta zakończyła się sześcio punktową przewagą gospodarzy.

W drugim meczu odbywającym się w sobotę radomianie, także ulegli drużynie z Włocławka. Z powodu drobnych urazów nie wystąpili Robert WitkaFilip Zegzuła. Brak dwóch podstawowych zawodników spowodowało porażkę większych rozmiarów, mimo iż pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem „Smoków. Najjaśniejszymi punktami w ekipie Rosy byli Kevin Punter, zdobywca 23 punktów oraz Daniel Szymkiewicz, zdobywca 22 punktów.

Kolejny sprawdzian Rosy Radom odbędzie się 9-10 września na turnieju towarzyskim w Krośnie.

ANWIL WŁOCŁAWEK – ROSA RADOM 82:74 (19:18, 23:22, 18:18, 22:16)
ROSA: Punter 16, Szymkiewicz 16, Piechowicz 10, Trojan 8, Zegzuła 7, Witka 5, Szymański 4, Bojanowski 3, Szczypiński 3, Wątroba 2, Walski 0.

ANWIL WŁOCŁAWEK – ROSA RADOM 98:82 (18:25, 33:16, 22:19, 25:22)