full screen background image
Search

Apetyt na Gombrowicza 2019Koncert Muńka Staszczyka, piosenki z dwudziestolecia międzywojennego, warsztaty, monodram, to tylko niektóre atrakcje z jakich będą mogli skorzystać ci, którzy wybiorą się do Muzeum Witolda Gombrowicza na coroczną imprezę Apetyt na Gombrowicza

W ramach tegorocznego „Apetytu na Gombrowicza” muzeum przygotowało coś dla dużych i małych.

Apetyt na Gombrowicza rozpocznie się o godz 16.30 warsztatami plastycznymi, grami i zabawami dla dzieci. Będą też zjeżdżalnie i inne atrakcje.

O godzinie 17 na scenie w pałacu wystąpi Agnieszka Przepiórska, aktorka teatralna i filmowa. Zaprezentuje ona monodram „Kocham Bałtyk” według tekstu Zośki Papużanki.
„Kocham Bałtyk” to refleksyjno – komiczny spektakl o wakacjach nad polskim morzem. Agnieszkę Przepiórską publiczność muzeum mogła już oglądać w monodramie „I będą święta”.

O godzinie 18.30 na scenie w parku najbardziej znane piosenki filmowe z dwudziestolecia międzywojennego w nowych aranżacjach zaśpiewa zespół BODO. To muzyka dwudziestolecia w nieco odważniejszym, bardziej współczesnym wydaniu, w której pobrzmiewają rock’n’rollowe riffy, instrumenty elektroniczne i akordeon. W repertuarze zespołu są między innymi takie przeboje jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Zimny drań”, „Ta ostatnia niedziela” czy „Ach śpij, kochanie”.

O godz. 20.30 wystąpi Muniek i Przyjaciele, czyli lider formacji T. Love Zygmunt Staszczyk oraz Cezariusz Kosman i Janek “Jahlove” Pęczak grający na gitarach akustycznych.
Projekt powstał, bo, jak tłumaczył jego lider, chcieli z przyjaciółmi pograć w kameralnym składzie. Program koncertu jest wypadkową różnych projektów artystycznych, w które zaangażowany jest Muniek, zarówno z repertuaru zespołu T. Love, jak i z działań solowych.

Piknik Apetyt na Gombrowicza odbędzie się w sobotę, 15 czerwca w Muzeum Gombrowicza we Wsoli. Początek o godz. 16.30. Wstęp wolny.

Na imprezę z Radomia do Wsoli będzie można pojechać bezpłatnym autokarem. Zbiórka na przystanku Chrobrego/Czysta (kier. Michałów). Kurs I: godz. 16.15, kurs II: godz. 18. Powrót około godz. 20 i 22.

Komentarze