full screen background image
Search

ARCHEO – najlepsi na świecie!

->

 Podczas sobotniej (20.10.2018) gali finałowej Mistrzostw Świata ARCHEO LATIN TEAM  wytańczyło złoty puchar. Choć swoje trofeum odbierali tego dnia jako jedni z ostatnich, to dzięki ich wysiłkowi, pierwszy i jedyny raz tego wieczora wszyscy zgromadzeni mieli okazję odśpiewać Mazurek Dąbrowskiego.

Formacja Archeo wystartowała w Mistrzostwach Świata, które odbywały się w Białobrzegach. W trzydniowej imprezie tanecznej zmierzyło się blisko 2 tysiące tancerzy z 16 krajów

Początki Archeo Latin Team sięgają roku 2014. Wszystko zaczęło się dość niewinnie – od pomysłu kilku przyjaciółek na miłe spędzenie wolnego czasu, a dalej, jak same mówią, poszło już siłą rozpędu.
Przez tych kilka lat skład grupy dość mocno ewoluował, obecnie liczy 16 osób (w tym trzech mężczyzn) i cały czas pozostaje otwarty dla nowych członków. Jednak nie każdy może do nich dołączyć. Podstawowy warunek to wiek – MINIMUM 31 lat, drugim warunkiem jest zaangażowanie i chęć czerpania radości z tańca.

 

Czym zatem jest Archeo? Z jednej strony taneczna formacja, która wymaga poświęcenia i przełamywania własnych barier na treningach a z drugiej strony to grupa wspaniałych ludzi, którzy wspólnie spędzają czas nie tylko na sali treningowej czy zawodach, ale także na gruncie prywatnym.

Pomimo tego, że formacja istnieje dopiero 4 lata ma na swoim koncie wiele sukcesów:
Vice- Mistrzostwo Polski (Przemyśl 2014),
Mistrzostwo Polski (Jędrzejów 2015),
Mistrzostwo Świata 2015 (Liberec)
Vice- Mistrzostwo Polski 2016 (Przemyśl),
Mistrzostwo Świata 2016 (Liberec),
Mistrzostwo Polski 2017 (Zagnańsk),
Mistrzostwo Europy 2017 (Warszawa),
Mistrzostwo Polski 2018 (Lublin).

Do tego dodać należy 2 miejsce w kategorii SHOW DANCE na Mistrzostwach ,które odbyły się w w tym roku w Kleszczowie oraz 3 miejsce w roku 2017 z układem „TOXIC” na Mistrzostwach Polski w Białobrzegach. Zespół próbował także swoich sił w kategorii DISCO, gdzie z układem „Carmen” zdobył 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w Warszawie.

Przytaczając całą listę sukcesów grupy Archeo nie sposób nie wspomnieć kogoś, kogo śmiało można nazwać ojcem sukcesów formacji – trenera i choreografa Szymona Gniadkowskiego. Utytułowany tancerz i choreograf, którego choreografie od lat zdobywają uznanie nie tylko w Polsce ale również na zagranicznych parkietach, od samego początku stoi za sukcesami zespołu.

Na zakończenie pozostaje nam tylko życzyć dalszych sukcesów i zaprosić wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił.
Treningi formacji odbywają się dwa razy w tygodniu (Poniedziałki i Środy g. 20.00) w szkole tańca Rockstep.

foto: Archeo Latin Team

Komentarze