Archiwum zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia ArchiwówZ okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów Archiwum Państwowe przygotowało popołudniowe spotkanie, na którym m.in. będzie można oryginały akt archiwalnych dotyczących Radomia

Dziś w godzinach od 16 do 19.30 w siedzibie archiwum przy ul. Wernera będzie można obejrzeć wystawę dokumentów przedstawiających najważniejsze procesy historyczno-polityczne, społeczne i gospodarcze, które wpłynęły na rozwój Radomia.

– Dodatkowo odwiedzający będą mogli obejrzeć prezentację poświęconą obiektom wpisanym na listę Krajową Programu UNESCO ‘’Pamięć świata’’ – zapowiada Aleksandra Nosowska, archiwistka z Archiwum Państwowego w Radomiu.

Zwiedzający będą mogli oddać również swój głos na najważniejszy ich zdaniem proces, który najbardziej przyczynił się do rozwoju naszego miasta. Dla odwiedzających i głosujących przewidziano małe upominki, m.in. katalog wystawy Radomskiego Klubu Sportowego. W trakcie zwiedzania Archiwum obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

 

Komentarze