full screen background image

ARP jednak zainwestuje w Radomiu!Czy projekt „Fabryka” doczeka się realizacji? Jest na to szansa! Agencja Rozwoju Przemysłu ponownie złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę nowoczesnego biurowca w dawnej fabryce broni w Radomiu

Inwestycja ma pochłonąć ok. 100 milionów złotych i przynieść blisko 2 tysiące miejsc pracy. Czy rewitalizacja „Łucznika” dojdzie do skutku – Katarzyna Kalinowska, zastępca prezydenta Radomia ds. gospodarki i biznesu ma wątpliwości. Opowiedziała o nich w programie „Mocna Rozmowa”

Miasto nadal czeka też na podpisanie porozumienia co do liczby miejsc parkingowych dla inwestycji – dodaje Kalinowska.

W dawnej fabryce ma powstać ponad 14 tys metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Obiekt ma być gotowy w 2022 roku, ale nie wiadomo czy ten termin zostanie dotrzymany.

Niemal pewna jest za to inwestycja Agencji w hale po Łuczniku na Gołębiowie. Kompleks produkcyjno-biurowy przy ul. Tarnobrzeskiej ma zostać przebudowany i zmodernizowany.  Właśnie kończą się prace projektowe, a jesienią ARP chce ogłosić przetarg, by wyłonić wykonawcę robót budowlanych.

Kompleks produkcyjno-biurowy w Radomiu powstał w 1978 roku. W jego skład wchodzą budynki dawnej fabryki maszyn do szycia Łucznik. Celem przeprowadzenia modernizacji jest poprawa sprawności technicznej obiektów oraz dostosowanie ich do obecnych standardów i oczekiwań najemców. Agencja przewiduje, że na ich przebudowę wyda około 24 mln zł.

 

 

Komentarze