full screen background image

Ars scaenica: „Wielka płyta – komedia sąsiedzka”Przed nami kolejna odsłona cyklu teatralnego MOK „Amfiteatr” pn. Pod 13-tką: Ars scaenica, w ramach którego swoje spektakle pokazują najlepsze teatry amatorskie z Polski. Tym razem w kameralnej przestrzeni, wieczorową porą, 16 lutego obejrzymy sztukę na podstawie filmu Miroslava Momčilovića „Śmierć człowieka na Bałkanach” grupy Zapis Fonetyczny.

– „Wielka płyta” jest trzecim, po „Kartotece” Tadeusza Różewicza i „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka, spektaklem zrealizowanym przez Teatr Zapis Fonetyczny. W skład grupy wchodzą osoby z różnym wykształceniem i dorobkiem artystyczym, ale łączy ich pasja gry aktorskiej, chęć tworzenia oraz poruszenia emocji widzów. Spektakl „Wielka płyta” miał swoją premierę w maju 2018 r. w Warszawie i jest pierwszą adaptacją sceniczną filmu M. Momčilovića „Śmierć człowieka na Bałkanach” – opisuje Katarzyna Wiśniewska z MOK „Amfiteatr”.

Wielkopłytowy blok w Łodzi. Pada strzał, a potem trup wielkiego, wybitnego artysty… Kowalskiego… nie, Kowalczyka! Tak, ale jak mu było na imię… Z tymi pytaniami oraz innymi przeciwnościami losu mierzą się Janusz i Grażyna, sąsiedzi, znanego (z telewizji) i wybitnego artysty, „jak-mu-tam” Kowalczyka. Czarna komedia i portret w krzywym zwierciadle (?) „statystycznych” mieszkańców wielkiego miasta.

Reżyseria: Dariusz Dziewięcki, adaptacja tekstu: Dariusz Dziewięcki; występują: Dariusz Dziewięcki, Janusz Leszczyński, Piotr Kała, Nina Malinowska, Grzegorz Pawlikowski.

Spektakl „Wielka płyta – komedia sąsiedzka”  odbędzie się w sobotę, 16 lutego o godz. 18:00 „Pod 13-tką” przy ul. Parkowej 1.

Bilety 10 zł na biletyna.pl i w kasie „Amfiteatru”. Liczba miejsc ograniczona.

Źródło: MOK „Amfiteatr”

Komentarze