Artur Dudkiewicz Trio – koncert jazzowy w AmfiteatrzeGratka dla miłośników jazzu. W piątek w Kawiarni Artystycznej Amfiteatru wystąpi Artur Dudkiewicz Trio

To zdaniem krytyków muzycznych jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce – mowa o formacji Artur Dudkiewicz Trio. Zespół wystąpi w piątek, 2 października w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Jest to koncert towarzyszący jubileuszowym wydarzeniom Amfiteatru – placówki, która w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia – mówi Jerzy Skwarek, dyrektor ds. programowych Amfiteatru.

Artur Dudkiewicz Trio zaprezentuje utwory z ostatnich płyt „Prana” oraz „Traveller”. – To kompozycje lidera, w których duży ładunek emocjonalny ekspresyjnych wątków, elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music łączą się z głębią przekazu – tłumaczy Skwarek. – Całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej. Muzyka Artura Dutkiewicza jest nie tylko echem jego licznych światowych tournée, ale przede wszystkim podróżą w głąb siebie, na najdłuższej drodze życia: z głowy do serca.

Koncert Artur Dudkiewicz Trio odbędzie się 2 października o godz. 19. Liczba miejsc jest ograniczona.

KomentarzeCLOSE
CLOSE