Artysta/kopista – wystawaMalarstwo Aleksandry Młynarskiej i Niny Drab będzie można obejrzeć podczas wystawy Artysta/kopista

– Na wystawie widz będzie mógł zobaczyć obok kopii dzieła Caravaggia, portret ojca artystki, a koło kopii obrazu Vermeera van Delft, ekspresyjny pejzaż. Prezentując swoje prace na wystawie, A. Młynarska i N. Drab zadają otwarte pytanie: czy można być artystą i kopistą w tym samym czasie, czy też te dwie dziedziny wykluczają się? Czy będąc kopistą można pozostać artystą? – mówi Dariusz Wróbel z filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Aleksandra Młynarska i Nina Drab są absolwentkami ZSP im. Józefa Brandta w Radomiu. Obecnie studentkami IV i V roku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na studiach, równocześnie z nauką konserwacji dzieł sztuki, opanowują warsztat dawnych mistrzów, tworząc kopie od ikon, poprzez dzieła gotyckie, włoskiego renesansu, aż do sztuki współczesnej. Jednocześnie, starają się rozwijać własny język artystyczny, w oparciu o wiedzę zdobytą przez całą edukację i na przekór niej.

Wystawa zostanie otwarta w piątek, 2 sierpnia w filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu przy ul. Kusocińskiego 13.

Komentarze