Artystyczne włazy ulicznych studzienekMłodzi artyści będą mieli szansę wykazać się talentem, wyobraźnią przestrzenną i znajomością symboliki Radomia. Chodzi o konkurs na zaprojektowanie artystycznych pokryw studzienek kanalizacyjnych w centrum miasta. Zwycięskie prace zostaną zrealizowane w formie cyklu płaskorzeźb

Symbole Radomia ponownie ozdobią miejski deptak – tym razem znajdą się na pokrywach studzienek kanalizacyjnych. To w ramach konkursu adresowanego do studentów i absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego oraz uczniów radomskiego „plastyka”. Konkurs na zaprojektowanie artystycznych pokryw studzienek kanalizacyjnych w centrum miasta to inicjatywa Remigiusza Kutyły, nauczyciela i bibliotekarza w VI LO im. Jana Kochanowskiego.

Projekty pokryw studzienek powinny tematycznie nawiązywać do symboliki Radomia lub oddawać charakter miasta. Zwycięskie prace zamienią się w cykl płaskorzeźb.

Zdaniem radomian wymiana standardowych pokryw studzienek na artystyczne to oryginalny pomysł na ozdobienie miasta.

Młodzi artyści będą mogli składać swoje projekty na Wydziale Sztuki UTH od 1 do 29 marca. Pula nagród wynosi 6,5 tys. zł.

Kuratorami konkursu są Remigiusz Kutyła i dziekan Wydziału Sztuki prof. Andrzej Markiewicz.

Komentarze