Asfaltowy zawrót głowy – kolejne radomskie ulice będą utwardzoneMiejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił kolejne przetargi na utwardzenie dróg gruntowych na terenie Radomia. Są to inwestycje wpisujące się w Radomski Program Drogowy.

Asfaltową nawierzchnię uzyskają: sięgacze ulicy Piotra Skargi i Barlickiego oraz ulice Bartnicza, Mostowa i Kurdwanów. Jak opisywał wiceprezydent Konrad Frysztak, po stracie trzech miesięcy prace znów nabierają rozpędu. Warto wspomnieć o ulicy Puszczańskiej, na którą przetarg został ogłoszony zaraz po wprowadzeniu tej pozycji do budżetu. Teraz MZDiK ogłosił kolejne przetargi, ale to nie koniec inwestycji związanych z utwardzaniem dróg gruntowych.

– Mam nadzieję, że mieszkańcu tych ulic już niedługo odczują realną poprawę życia w naszym mieście. Zgodnie z zapowiedziami w najbliższych dniach ogłosimy przetarg na ulice Altanową i Komunalną. Kolejne przetargi tuż po świętach. Chcemy jak najszybciej ogłosić dużą część przetargów tak, aby wiosnę mogły wykorzystać firmy budujące te drogi – zapewniał Konrad Frysztak.

W ramach Radomskiego Programu Drogowego ma zostać utwardzonych 69 ulic. Wszystkie inwestycje mają się zakończyć jeszcze w roku.

Komentarze