full screen background image
Search

„Bailamos! – Ameryka Łacińska” – Fosa pełna kultury


4 i 5 sierpnia temperatura w Radomiu osiągnie apogeum! Przed nami piąty weekend w Fosie pełnej kultury – „Bailamos! – Ameryka Łacińska”. W programie dwudniowej, kolorowej i gorącej jak Latynosi imprezy m.in. warsztaty robienia cukrowych czaszek czy koncert zespołu Los Bomberos.

– W najbliższy weekend z mroźnej Skandynawii przeniesiemy się do żywiołowego klimatu kultury latynoskiej. W sobotę zaprosimy radomian na warsztaty: kulinarne „Wszystko z kukurydzy”, gry na cajonie, następnie warsztat flamenco i salsy, które poprowadzą muzycy z formacji Los Bomberos. W sobotę odbędzie się także spotkanie z antropologiem i meksykanistą Marcinem Kozłowskim. Nasz gość pokaże ciekawe fotografie i opowie o swoich podróżach. Finał soboty to występ wspomnianego zespołu. Los Bomberos zagra dla nas koncert iberyjskiej muzyki inspirowanej Hiszpanią oraz krajami Ameryki Południowej i  Łacińskiej – opowiadała Anna Dudziak z radomskiego „Amfiteatru”.

– W niedzielę odbędzie się wystawa rzemiosła meksykańskiego, gdzie będzie można zobaczyć zarówno obrazy jak i rzeźby, które przywiedzie dla nas ambasada meksykańska. Tego dnia zaprosimy także na grę rodzinną z wykorzystaniem nazw grup indiańskich oraz na warsztaty kulinarne: czekoladowe oraz  Calaveras, czyli nauki robienia cukrowych czaszek. Niedziela zatem będzie bardzo słodka i smakowita dla całych rodzin – zapewniła Anna Dudziak.

Weekend „Bailamos! – Ameryka Łacińska” odbędzie się w dniach 4-5 sierpnia br. w MOK „Amfiteatr” przy ul. Parkowe 1 w Radomiu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Więcej na temat „Fosy pełnej kultury 2018” przeczytasz tutaj.

PROGRAM:

SOBOTA, 4 SIERPNIA
godz. 16 – Wszystko o kukurydzy- warsztaty kulinarne
godz. 16.10-19.10 – Cajon, flamenco i salsa bez tajemnic- warsztaty
godz. 18.30 – Ale Meksyk!- spotkanie z podróżnikiem, antropologiem i meksykanistą Marcinem Kozłowskim
godz. 20 – LOS BOMBEROS- koncert

NIEDZIELA, 5 SIERPNIA
godz. 16-20 – Wystawa rzemiosła meksykańskiego
godz. 16.10 – Zanim przypłynął Kolumb…- historyczna gra rodzinna
godz. 16.10 – Calaveras!- warsztaty robienia cukrowych czaszek
godz. 18.20 – Czekoladowo!- warsztaty cukiernicze

Projekt Fosa pełna kultury dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.

Program weekendu powstał we współpracy z Ambasadą Meksyku w Polsce i Fundacją Kultura Meksykańska.

Komentarze