Bajki z głowy… – wystawa„Bajki z głowy…czyli z niczego” to wystawa Krystyny Joanny Szymańskiej z okazji 40-lecia pracy twórczej

Krystyna Joanna Szymańska radomianka, absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1980 r. uzyskała dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Danuty Kołwzan–Nowickiej. Przez 17 lat pełniła funkcję dyrektora Szkoły Plastycznej I stopnia im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, następnie przez 7 lat dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Radomiu. Poza indywidualną twórczością na swoim koncie ma wiele działań na rzecz rozwoju kultury oraz organizację różnorodnych wydarzeń artystycznych. Za swoją działalność otrzymała w 2003r. Medal Komisji Edukacji Narodowej, a w 2005 r. odznakę honorową Zasłużony Dla Kultury. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Dotychczas brała udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce, m.in.: w Radomiu, Sieradzu, Ciechanowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Warszawie, Kielcach, Łodzi, Świdnicy i Tarnowie; oraz za granicą: w Nowym Jorku i Magdeburgu. Na swoim koncie ma 16 wystaw indywidualnych.

Wystawa „Bajki z głowy…czyli z niczego” czynna będzie do 24 września. Można ją oglądać w Łaźni przy ul. Żeromskiego. Ekspozycja jest częścią imprezy „Zawracanie głowy” organizowanej przez Miejską Partyzantkę Geriatryczną.

Spotkanie autorskie z Krystyną Joanną Szymańską już w niedzielę, 19 września o godz. 15 w Łaźni, ul. Żeromskiego 56.

Komentarze