full screen background image

„W barwach Radomiaka od młodości. Piotrek jesteś przykładem wierności”W przerwie meczu z Garbarnia Kraków, Piotr Banasiak oficjalnie pożegnał się z kibicami i klubem, w którym występował nieprzerwanie od 13 lat.

W przerwie piątkowego meczu II ligi, pomiędzy Radomiakiem Radom vs Garbarnią Kraków, miała miejsce bardzo piękna, a zarazem smutna chwila dla radomskiej piłki nożnej. Karierę zawodniczą zakończył wieloletni bramkarz Radomiaka Radom, Piotr Banasiak. 

Piotrek w Radomiu występował nieprzerwanie od 13 lat. Jest ikoną tego klubu i na zawsze pozostanie. Przeżywał z tą drużyną wzloty i upadki, awanse i spadki. W końcu nastał dzień kiedy trzeba powiedzieć stop.

– Chłopaki dali fajne widowisko. Trzy punkty zostają w Radomiu i to jest najważniejsze. Za dwa miesiące zmieniam stan cywilny i przenoszę się do Warszawy, za moją przyszłą żoną. To jest zakończenie w Radomiaku, ale jeśli zdrowie pozwoli to gdzieś zagram czysto rekreacyjnie. Nie wyobrażam sobie odejść od sportu na dobre. Całe życie jestem związany ze sportem i może jakaś praca trenerska. Jeszcze około dwóch miesięcy chodzenie w temblaku, a potem intensywna rehabilitacja – powiedział w rozmowie z naszym serwisem Piotr Banasiak.

Komentarze