„Bea” – premiera w Teatrze PowszechnymPrzedstawienie „Bea” w reż. Andrzeja Bubienia to nowa propozycja Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Premiera spektaklu zaplanowana jest na początek lutego, a na scenie kameralnej zobaczymy Aleksandrę Bogulewską, Joannę Jędrejek oraz Łukasza Stawowczyka. Aktorskie trio postara się nam opowiedzieć wzruszającą, szokującą i zarazem zabawną historię „niesamowitej dziewczyny”, która przekazuje matce prośbę, jakiej żaden rodzic nie chciałby usłyszeć od swojego dziecka. 

BEA – imię najbardziej niesamowitej dziewczyny, jaką kiedykolwiek masz szansę poznać. Jest rzadko spotykaną mieszanką piękna i niezwykłej osobowości. To ktoś naprawdę wyjątkowy – miły i opiekuńczy, inteligentny i zabawny, ktoś, kogo cechuje wspaniałe poczucie humoru, ale i pewna intrygująca tajemniczość. Jest osobą nieśmiałą, ale bardzo towarzyską, czasem wręcz szaloną. Nie jest trudno zaprzyjaźnić się lub zakochać w tej dziewczynie. Kiedy weźmiesz ją za rękę, nigdy nie będziesz chciał jej wypuścić. Bea jest błogosławieństwem dla wszystkich, którzy mają przywilej spotkać ją na swojej drodze. Ona sprawi, że zrobisz rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłeś. Jeśli masz szczęście, że pojawiła się w twoim życiu, nigdy nie pozwól jej odejść… /(internetowy słownik slangowych słów i zwrotów)/

– Tytułowa Bea jest żywiołową, pełną humoru, śliczną i mądrą dziewczyną. To piękna młoda kobieta, przy której każdy czuje się dobrze.  Bea cierpi na nieuleczalną, wyniszczającą chorobę. Dziewczyną opiekuje się matka i jedyny przyjaciel, Ray. Kiedy któregoś dnia Bea przekazuje matce prośbę, jakiej żaden rodzic nie chciałby usłyszeć od swojego dziecka, najbliżsi jej ludzie są zmuszeni zmierzyć się z granicami własnego współczucia. „Bea” to przedstawienie,. Szokujące. Wzruszające. Zabawne. Emocjonalne. Złożone. Subtelne. Prawdziwe. Jak jego bohaterka – opisuje Jola Korłub-Ogonkowska z Teatru Powszechnego.

Prapremiera polska spektaklu „Bea” odbędzie się 3 lutego br. o godz. 19.00, scena kameralna. Spektakle przedpremierowe zaplanowane są na 1 i 2 lutego godz. 18.00.

BEA

Scenariusz – Mick Gordon
Przekład – Kamila Jansen
Reżyseria – Andrzej Bubień
Scenografia – Anita Bojarska
Muzyka – Piotr Salaber
OBSADA:
Bea – Aleksandra Bogulewska
Pani James – Joanna Jędrejek
Ray – Łukasz Stawowczyk

 

Komentarze