Będą konsultacje o ogrodach działkowychRuszają prace nad wprowadzeniem Programu Wsparcia Radomskich Działkowców. Od 19 sierpnia do końca września odbędą się miejskie konsultacje społeczne nad dokumentem

Opracowanie ma służyć umożliwieniu przekazywania pomocy finansowej i rzeczowej przez władze miasta oraz pozyskiwaniu dotacji zewnętrznych przez Rodzinne Ogrody Działkowe. – W tym momencie zarządy ogrodów, które chciały uzyskać wsparcie spotykały się z decyzją odmowną właśnie przez brak takiego programu. Jego wprowadzenie rozwiąże wiele kwestii ważnych dla działkowców – tłumaczy Anna Jarosińska, kierowniczka radomskiej Delegatury Rejonowej Polskiego Związku Działkowców.

Aby Program Wsparcia Radomskich Działkowców trafił jak najlepiej w potrzeby użytkowników ogrodów, na początku przyszłego tygodnia ruszą konsultacje społeczne. Mają one dać odpowiedź między innymi na pytanie czy działkowcy mają problemy z korzystaniem lub zagospodarowaniem ogródków. – Zapytamy się również czy jest potrzeba wyznaczania nowych lub powiększania istniejących ogrodów – mówi wiceprezydent Radomia, Konrad Frysztak.

Na terenie Radomia działa 29 ogrodów działkowych.

Komentarze