Będą miejskie dotacje na likwidacje „kopciuchów”Likwidacja „kopciucha” z miejską dotacją – już w piątek rusza nabór wniosków o dofinansowanie na wymianę pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. Na ten cel miasto przeznaczyło pół mln zł. To ok. 5 tys. zł finansowego wsparcia w przeliczeniu na jeden dom

100 radomskich rodzin otrzyma dotacje na likwidację „kopciucha”. Program redukowania pieców węglowych realizuje miasto przeznaczając na ten cel pół miliona złotych. Wysokość dotacji wynosi 200 złotych za każde zlikwidowane palenisko i tyle samo za 1 kW zainstalowanej mocy cieplnej nowego źródła ogrzewania. Nabór wniosków rusza w piątek, 7 lipca – mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Wnioski będą przyjmowane w radomskim magistracie po telefonicznym uzgodnieniu wizyty z urzędnikiem. Nabór zostanie zakończony 23 lipca, ale przy rozpatrywaniu dokumentów istotna będzie kolejność zgłoszeń.

Dofinansowanie na wymianę pieca węglowego nie będzie mogło przekroczyć 80 proc. poniesionych kosztów. Czas na rozliczenie dotacji upłynie ostatniego dnia listopada tego roku.

Komentarze