Będzie nowe przedszkole w RadomiuW budynku po dawnym gimnazjum nr 11 przy ulicy Kujawskiej ma powstać przedszkole z oddziałami integracyjnymi. Urząd Miejski jest już gotowy do ogłoszenia przetargu na zmianę sposobu użytkowania obiektu 

Już niedługo będzie tutaj m.in. przedszkole. Chodzi o budynek po dawnym gimnazjum nr 11 przy ulicy Kujawskiej. Magistrat jest już gotowy do ogłoszenia przetargu na adaptację obiektu. Po zakończeniu prac swoją siedzibę znajdzie tutaj przedszkole z oddziałami integracyjnymi a także poradnia psychologiczno-pedagogiczna nr 2, informuje Katarzyna Kalinowska wiceprezydent Radomia. 

 

Projekt budynku zakłada podzielenie go na dwie części. W jednej z nich ma znajdować się przedszkole, zaś w drugiej 10 sal dydaktycznych spełniających potrzeby dzieci niepełnosprawnych. W tej samej części ma znajdować się sala gimnastyczna, która będzie również mogła być salą teatralną.

 

Publiczne Gimnazjum nr 11 przestało istnieć na mocy ministerialnej reformy oświaty z 2017 roku. Ostatni uczniowie opuścili mury szkoły w ubiegłym roku. Od tamtej pory budynek stoi pusty.

Fot. wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska/Facebook

Komentarze