full screen background image

Będzie nowy dom kultury z kinem w BiałobrzegachKino na 200 osób widowni, nowoczesna czytelnia powstaną w nowym skrzydle Miejsko -Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach. Na ten cel miasto otrzymało 1,8 mln zł od samorządu województwa mazowieckiego

Nowoczesny budynek powstanie między ulicami Kościelną i Targowicką. Całość będzie zaprojektowana tak, że na potrzeby większych imprez sala kinowa pomieści ponad 200 osób widowni. Nowy budynek będzie połączony z dotychczasowym budynkiem, w którym działa MGOK.
Obecnie w miejscu, gdzie będzie budowa, stoi zdewastowany, nigdy nie dokończony budynek, którego budowa rozpoczęła się w latach 70-tych.

– Cieszę się bardzo, że otrzymaliśmy środki finansowe od samorządu woj. mazowieckiego. Wiele lat staraliśmy się o te pieniądze i wreszcie się udało. Jestem szczęśliwy, że po tylu latach ruina, która szpeci nasze miasto zniknie. Powstanie obiekt wielofunkcyjny, który wzbogaci ofertę kulturalną naszego miasta – mówi burmistrz Białobrzegów Adam Bolek.

W wakacje zostanie ogłoszony przetarg na rozbiórkę zdewastowanego budynku. Prace rozbiórkowe powinny się zacząć jeszcze w tym roku. A na wiosnę 2020 roku będzie ogłoszony przetarg na budowę nowego obiektu. Wszystkie prace mają się zakończyć w 2021 roku. Koszt wszystkich prac szacowany jest na ponad 3 mln zł.

Źródło i fot.: UMiG Białobrzegi

Komentarze