Będzie prosektorium na kierunku lekarskim UTHUmowa na budowę prosektorium została podpisana. Firma Climamedic z Michałowic zaadoptuje pomieszczania na Collegium Anatomicum, które jest niezbędne do kształcenia na kierunku lekarskim  na UTH w Radomiu. Koszt prac to 11 milionów złotych

Firma Climamedic z Michałowic będzie wykonawcą inwestycji, której celem jest adaptacja pomieszczeń na potrzeby Collegium Anatomicum dla kierunku lekarskiego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Nowy obiekt ma zapewnić studentom kierunku lekarskiego kształcenie z zakresu anatomii prawidłowej. Jest to kolejny krok zmierzający do spełnienia wymogów kształcenia na kierunku lekarskim – mówi prof. Sławomir Bukowski, rektor uczelni. 

Przewidywany termin zakończenia prac to 31 maja 2021 roku. Sebastian Klinkosz, prezes firmy Climamedic, zapewnia, że postara się, aby termin oddania obiektu został zachowany.

Budowa Collegium Anatomicum będzie kosztowała 11 milionów złotych, to więcej niż zakładała uczelnia, która przeznaczyła na ten cel 9 milionów. Pozostała część środków finansowych ma zostać pozyskana z funduszy Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Komentarze