full screen background image

Jaka będzie przyszłość radomskiego lotniska?Między Warszawą a Łodzią ma powstać Centralny Port Lotniczy, który według zapowiedzi ma obsługiwać nawet 50 mln pasażerów rocznie. Jaka będzie przyszłość radomskiego lotniska? O tym podczas nadzwyczajnego spotkania rozmawiali władze miasta wraz z przedstawicielami zarządu Portu Lotniczego Radom i Rady Nadzorczej spółki.
-Centralny Port Lotniczy miałby wprawdzie powstać dopiero za 10 lat, ale już teraz musimy wiedzieć, jak wygląda rządowy pomysł na kształt rynku lotniczego w naszym kraju. Przed nami wiele decyzji niezmiernie ważnych dla przyszłości radomskiego portu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

 

Uczestnicy dyskusji byli zgodni co do tego, że ewentualna budowa największego lotniska w Polsce, położonego w stosunkowo niewielkiej odległości od Radomia znacząco wpłynie na sytuację i perspektywy rozwoju radomskiego portu.
-Władze Radomia wystąpią o pełną informację na temat planów budowy CPL oraz wizji organizacji rynku lotniczego w Polsce – dodaje prezydent.

Centralny Port Lotniczy ma powstać za 10 lat.

Komentarze