Będzie Uliczka, będą utrudnieniaOd niedzieli, 8 września do poniedziałku, 9 września wystąpią utrudnienia i zmiany w ruchu w okolicach Resursy Obywatelskiej. Zmiany spowodowane są Uliczką Tradycji, która odbędzie się w niedzielę

Zmiany w ruchu wystąpią od godz. 8 w niedzielę do ok. godz. 9 w poniedziałek.

– W okresie od 8 września (niedziela) od około godziny 8:00 do 9 września (poniedziałek) do około godziny 12:00 nie będzie można wjeżdżać na odcinek ulicy Struga (od Malczewskiego do Kelles-Krauza), a jedynie w dniu 8 września (niedziela) w godzinach około 8:00-23:00 na południową jezdnię placu Jagiellońskiego (od Witolda do Struga). Będą one zamknięte dla pojazdów i przeznaczone dla uczestników tej imprezy. Można je omijać ulicami Malczewskiego i Kelles-Krauza (w kierunku wschodnim) bądź Witolda, Stańczyka i Malczewskiego (w kierunku zachodnim) – mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

W niedzielę, 8 września w godzinach około 12-12:40 odbędzie się wyścig zabytkowych rowerów. Z tego powodu ruch może być chwilowo wstrzymany na ulicach Focha, plac Jagielloński, Witolda, Żeromskiego oraz przecinającej tę trasę ulicy Kilińskiego, co może z kolei spowodować opóźnienia autobusów linii 19.

Również w niedzielę w godzinach około 14 -14:30 nastąpi przemarsz korowodu w ramach inauguracji Uliczki Tradycji. Uczestnicy przejdą pod nadzorem policji z placu Corazziego ulicami Żeromskiego, Malczewskiego i Struga (odcinkiem jednokierunkowym) – do siedziby Resursy Obywatelskiej. Może to spowodować chwilowe wstrzymanie ruchu na tej trasie oraz kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej linii 1, 7, 8, 9, 15, 17, 19 i 25.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków lub poleceń osób kierujących ruchem podczas korowodu oraz wyścigu, a w miarę możliwości o omijanie tej części Radomia.

Komentarze