Będziemy mieć nowe autobusy!Na radomskich drogach w październiku pojawi się 6 nowych, przegubowych autobusów. Przetarg ogłoszony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wyłoniło zwycięzce. Jest nią firma mLesing, która dostarczy naszemu miastu w formie leasingu operacyjnego nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy.

– Podpisaliśmy umowę na dostawę sześciu 18-metrowych autobusów przegubowych marki MAN model A23 – mówił prezes MPK w Radomiu, Krzysztof Zalibowski. – Są to modele sprawdzone. Myślę, że wszyscy będą zadowoleni. Termin realizacji zadania to 170 dni od momentu podpisania dokumentów. Mam zapewnienie producenta, że autobusy zjadą do Radomia w pierwszej połowie października.

Autobusy będą posiadały monitoring, ciepły przycisk, czy ładowarki do urządzeń mobilnych. Udogodnieniem dla kierowcy będzie wyświetlacz informacji ciśnienia w ogumieniu zamontowany na desce rozdzielczej. Jest to nowość w przypadku pojazdów firmy MAN. – Kwota netto łącznie z kosztem 10-letniego leasingu to jest 8 mln 618 tys zł. To dobra cena w porównaniu z innymi przetargami w różnych miastach w Polsce – stwierdził Krzysztof Zalibowski.

Warto podkreślić, że pojazdy, które za kilka miesięcy pojawią się w naszym mieście są pierwszymi od 8 lat nowymi autobusami w MPK. – Cieszymy się, że to pierwszy krok do zmian. Zmian na lepsze komunikacji w Radomiu – stwierdził wiceprezydent Konrad Frysztak. – Jednocześnie przypominam, że nie będą to jedyne nowe autobusy, które w tym roku wyjadą na radomskie ulice. W sierpniu firma ITS Michalczewski, która wygrała przetarg na obsługę linii autobusowych, odbierze pojazdy z fabryki AUTOSAN w Sanoku. Będzie to 28 seryjnie nowych autobusów.

Nowe autobusy będą miay czworo dwuskrzydłowych drzwi oraz elektroniczne wyświetlacze. Ponadto systemy informacji pasażerskiej, w tym monitory LCD i głosowe zapowiedzi przystanków oraz karty miejskiej.

Komentarze