full screen background image

Bez uwag co do lokalizacji stacji ładowania „elektryków”Radomianie nie wnieśli uwag co do lokalizacji ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Magistrat właśnie podsumował konsultacje w tej sprawie

Chodzi o konsultacje społeczne w sprawie planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie Radomia. Mieszkańcy mogli wypowiadać się od połowy kwietnia do końca maja. W planie przewidziano 100 punktów w 50 stacjach. Mają być one rozlokowane w całym mieście. Znajdą się między innymi zarówno na osiedlach mieszkaniowych jak i przy ulicach w centrum miasta, urzędzie miejskim, cmentarzach, obiektach handlowych czy sportowych.

– W czasie konsultacji radomianie nie wnieśli uwag co do zaproponowanych lokalizacji – mówi Rafał Górski, pełniący obowiązki dyrektora wydziału ochrony środowiska urzędu miejskiego.

Jak tłumaczy Górski, plan budowy ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych zostanie później przedstawiony do uchwalenia radzie miejskiej.

Pierwsze stacje powinny powstać jeszcze w tym roku na przykład przy kościele garnizonowym, Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym oraz domu handlowym Senior.

Komentarze