Bezbramkowy remis Radomiaka w Olsztynie

W meczu 19. kolejki Fortuna I ligi Radomiak Radom zremisował na wyjeździe 0:0 ze Stomilem Olsztyn. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to szósty podział punktów w obecnych rozgrywkach.

Od początku pojedynek w Olsztynie stał na wysokim poziomie. Oba zespoły nastawiły się na ofensywną grę. Na trybunach natomiast panowała świetna atmosfera – bardzo dobrze słyszalni byli fani z Radomia. W 16. minucie pierwszy groźny strzał oddał Leandro, ale minimalnie się pomylił. Następnie gra się „uspokoiła”, więcej było walki w środku boiska, aniżeli składnych akcji.

W 28. minucie Mikita posłał bombę z około 20 metrów, ale Skiba wybił futbolówkę na rzut rożny. W 40. minucie Karwot znalazł trochę miejsce przed polem karnym gospodarzy, ale fatalnie przestrzelił. Radomiak miał dalej optyczną przewagę, ale był nieskuteczny, aby pokonać golkipera Stomilu i prowadzić do przerwy w Olsztynie.

W 47. minucie Leo przeprowadził świetną akcję, ale Abramowicz przeszkodził sobie z Mikitą i ten pierwszy oddał niecelne uderzenie. Chwilę później Kaput kopnął z 16 metrów obok bramki Skiby. W 59. minucie Mikita z metra trafił w Sobczaka. Kolejne minuty to bardzo senna gra – Radomiak próbował, ale nic z tego nie wynikało, natomiast kontry Stomilu były szybko zatrzymywane przez zawodników naszego zespołu.

W 82. minucie Górski po rzucie rożnym trafił w poprzeczkę, natomiast dobitka Cichockiego powędrowała nad bramką drużyny z Olsztyna. Trzy minuty później Haluch wygrał pojedynek jeden na jeden ze Skrzeczem. W 89. minucie golkiper Radomiaka pewnie złapał strzał Molloya. W doliczonym czasie gry Molloy nie wykorzystał 100% okazji, z 11 metrów nie trafiając w bramkę gości.

Biorąc pod uwagę sytuacje Stomilu w końcówce meczu, to jest to zasłużony remis, z którego jednak, ani gospodarze, ani goście, nie mogą być zadowoleni…

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (1 grudnia) o godz. 12:40.

Stomil Olsztyn – Radomiak Radom 0:0

Stomil: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc, 30. Rafał Remisz, 4. Jakub Mosakowski, 3. Lukas Kuban – 10. Artur Siemaszko (80, 27. Oktawian Skrzecz), 90. Waldemar Gancarczyk, 15. Jakub Tecław, 5. Grzegorz Lech (64, 26. Eric Molloy), 11. Mateusz Gancarczyk (76, 16. Koki Hinokio) – 9. Szymon Sobczak.

Radomiak: 1. Artur Haluch – 14. Damian Jakubik, 20. Kacper Pietrzyk, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 9. Leândro, 11. Michał Kaput (82, 7. Mateusz Michalski), 55. Meik Karwot (88, 6. Adam Banasiak), 10. Rafał Makowski, 77. Patryk Mikita – 27. Damian Nowak (68, 22. Maciej Górski).

Żółte kartki: Kuban – Pietrzyk, Karwot, Nowak, Kaput.

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).