full screen background image

Bezdomni z dowodem osobistymBędą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy lekarskiej i łatwiej otrzymać schronienie w mroźną noc – 8 bezdomnych otrzyma dowód osobisty w ramach w akcji „wyrób z nami dowód’. Radomskie streetworkerki przekonały bezdomnych, jak ważne jest posiadanie dokumentu tożsamości 

8 bezdomnych radomian otrzyma dowód osobisty dzięki pomocy streetworkerek działających w Caritasie. To wynik akcji przeprowadzanej w pierwszej połowie września, w ramach której społeczniczki zachęcały osoby bez dachu nad głową do wyrobienia dokumentu tożamości. Dzięki niemu bezdomnym łatwiej jest otrzymać np. pomoc lekarską – mówi streetworkerka Dagmara Kornacka.

Zmobilizowanie bezdomnych do wyrobienia sobie dowodu osobistego nie było łatwym zadaniem – dodaje Kornacka. Streetworkerki musiały ich przekonać, że dokument tożsamości jest im potrzebny, a także pomóc przy wypełnieniu wniosku.

Teraz osoby bezdomne czekają na odbiór dokumentu. Szacuje się, że w Radomiu przebywa ok. 250 osób bez stałego dachu nad głową. Blisko 70 procent z nich nie ma dokumentu tożsamości.

Komentarze