Bezpłatne czujniki czadu dla seniorów400 bezpłatnych czujników czadu – tle urządzeń do wykrywania tlenku węgla otrzymają radomscy seniorzy. O urządzenia mogą już wnioskować mieszkańcy powyżej 65 roku życia

Radomscy seniorzy otrzymają czujniki czadu. Miasto przygotowało 400 bezpłatnych urządzeń dla osób powyżej 65 roku życia. To w ramach programu profilaktycznego „Siła w seniorach bezpiecznych” realizowanego w tym roku przez Zakład Doskonalenia Zawodowego. Nabór uczestników projektu już się rozpoczął – informuje wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Dla uczestników programu przewidziane są także prelekcje na temat bezpieczeństwa. Podczas wykładów seniorzy będą mogli się dowiedzieć o szkodliwości tlenku węgla oraz o pierwszych objawach jego zatruciem. Po wykładach seniorzy otrzymają bezpłatne czujniki czadu. Te będą przyznawane w pierwszej kolejności osobom samotnym.

Czad zwany „cichym zabójcą” jest niewidoczny, nie ma smaku ani zapachu. Niebezpieczeństwo zatrucia tym silnie trującym gazem wzmaga się w okresie grzewczym.

Komentarze