Biblioteka szykuje się do gruntownego remontuRadomska biblioteka szykuje się do gruntownego remontu. Ma on rozpocząć się w przyszłym roku obejmując m.in. rewitalizację wnętrza obiektu. W tym roku natomiast zostanie odnowiona elewacja zabytkowego budynku i wyremontowana sieć wodno-kanalizacyjna

Remont elewacji, sieci wodno-kanalizacyjnej i zabezpieczenie fundamentów – to zadania wpisujące się w modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, które mają zostać wykonane jeszcze w tym roku. Przetarg na wyłonienie wykonawcy pierwszych prac zostanie ogłoszony do końca kwietnia. W przyszłym roku natomiast zabytkowy obiekt znajdujący się przy ul. Piłsudskiego przejdzie całościową rewitalizację – mówi Przemysław Czaja, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Do tej pory gruntowany remont przeszedł dach biblioteki. Jego naprawa kosztowała ok. 350 tys. zł. Zadanie objęło m.in. wymianę obróbek blacharskich, uzupełnienie tynków i kruszących się gzymsów. Placówka zyskała także nowe rynny. W najbliższych miesiącach zostaną wykonane prace zabezpieczające budynek przed degradacją i zapewniające bezpieczeństwo użytkowania obiektu – informuje wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński.

Miasto na kontynuację modernizacji biblioteki zabezpieczyło w tegorocznym budżecie Radomia ponad 900 tys. zł.

Komentarze