full screen background image

Bieg Charytatywny dla Franka – przekazanie czekuTegoroczna XII edycja Biegu Kazików okazała się rekordowa pod względem frekwencji. Nie zabrakło także zaangażowanych w zawody radomian o wielkim sercu, dzięki którym w Biegu Charytatywnym udało się zebrać kwotę 8100 zł. Dziś odbyło się uroczyste przekazanie czeku Frankowi Szpilskiemu na ręce rodziców chłopca.

XII Bieg Kazików odbył się w tym roku 10 marca. Zawody zostały rozegrane w ramach Kazików – święta patrona naszego miasta. Tradycyjnym punktem wydarzenia jest Bieg Charytatywny, podczas którego zbierane są pieniądze dla potrzebujących, młodych radomian. W tym roku całkowita kwota została przekazana rodzicom Franka Szpilskiego, dwuletniego chłopca cierpiącego na poważną wadę układu kostnego.

– Jednym z punktów tegorocznych Kazików był Bieg Charytatywny dla małego Franka, którego czeka bardzo kosztowana operacja. Mam nadzieję, że dzisiejsza medycyna potrafi czynić cuda, a ta cegiełka z Biegu Kazików pomoże w zebraniu całej kwoty. Może za kila lat Franek sam wystartuje w zawodach ku czci patrona naszego miasta – mówił prezydent Radosław Witkowski.

– Dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy brali udział i w Biegu Głównym i Charytatywnym; rodzicom, sympatykom, sponsorom. Tegoroczna edycja była wyjątkowa. W Biegu Głównym wystartowało 1200 uczestników, ok. 150 w Biegu Charytatywnym i ok. 600 w Biegach Dziecięcych. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy wsparli Franka i zapraszamy za rok – zachęcił mówił Artur Błasiński, organizator Biegu Kazików.

Franek urodził się z niedorozwojem kości udowej oraz brakami w kolenie i biodrze. Pierwsza diagnoza w Polsce zakładała amputację nóżki. Rodzice Franka postanowili szukać innego rozwiązania. Dziś zbierają pieniądze na operację synka, która kosztuje 350 tys. zł. Rodzicom chłopca udało się już zebrać większą część, jednak do osiągnięcia celu pozostało niecałe 100 tys. zł.

– Serdecznie dziękujemy organizatorom, sponsorom i uczestnikom, którzy nie tylko otworzyli serca na niepełnosprawność Franka, ale również chcą, aby ta operacja jak najszybciej się odbyła – mówiła Karolina Szpilska, mama chłopca.

Pierwsza operacja Franka ma na celu zrekonstruowanie ubytków i połączenie kości udowej z biodrem oraz wzmocnienie kolana chłopca.

Franek ma utworzonego swojego funpage’a (Franek Szpilski) z numerami kont, na które darczyńcy mogą wpłacać pieniądze. Wkrótce ma się także rozpocząć  zbiórka na portalu „Uratuj mnie”.

Komentarze