Bielan. Lotnisko będzie gotowe w terminieRadomskie lotnisko będzie gotowe w połowie 2022 – zapewnił w Mocnej Rozmowie Adam Bielan, poseł do parlamentu europejskiego. Zdaniem europosła zachowanie terminu oddania do użytku portu lotniczego na Sadkowie pomimo epidemii to sukces inwestora – Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”

Budowa lotniska w Radomiu postępuje pomimo epidemii – powiedział w Mocnej Rozmowie Adam Bielan, poseł do parlamentu europejskiego. Europoseł poinformował, że zdecydowana większość przetargów dotyczących realizacji inwestycji na radomskim Sadkowie jest już rozstrzygnięta, a wykonawcy dotrzymują terminów. Końcowy czas oddania lotniska do użytku jest więc niezagrożony. To połowa 2022 roku.

Przypomnijmy, radomski port lotniczy będzie pełnił rolę pomocniczego, najpierw dla Lotniska Chopina w Warszawie, a później dla Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ma obsługiwać rocznie od 3 do nawet 10 mln pasażerów, a w pierwszej fazie będzie wykonywać co najmniej 70 operacji dziennie. Jak dodaje Bielan – budowa lotniska w Radomiu idzie zgodnie z harmonogramem, o czym świadczą gotowa już droga startowa i zadaszony terminal. 

Radomski port lotniczy będzie obsługiwał samoloty podstawowych typów wykorzystywanych przez przewoźników, w tym w szczególności linie czarterowe i niskokosztowe.

.

KomentarzeCLOSE
CLOSE