Biesiada u hrabiny Kotłubaj„Biesiada u hrabiny Kotłubaj” to spektakl, jaki zostanie wystawiony w radomskim teatrze w ramach nowego cyklu spotkań z dziełami Gombrowicza

Teatr Powszechny zaprasza na nowy cykl spotkań z dziełami Gombrowicza. Tym razem prezentowane będą znane utwory pisarza w reżyserii znakomitych twórców zrealizowane dla Teatru Telewizji.

Radomski Teatr Powszechny w oczekiwaniu na XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski otwiera nowy cykl. Raz w miesiącu będą się odbywać pokazy spektakli Teatru Telewizji. Będą to wybrane adaptacje utworów Gombrowicza reżyserowane przez uznanych twórców. W uroczystej inauguracji weźmie udział Dyrektor Teatru Telewizji oraz TVP Kultura Kalina Cyz.

Pierwszym przedstawieniem wyświetlonym w tym cyklu będzie „Biesiada u hrabiny Kotłubaj” w reżyserii Roberta Glińskiego w mistrzowskiej obsadzie. W przedstawieniu zobaczymy bowiem Annę Polony, Barbarę Krafftównę, Bohdana Łazukę, Grzegorza Małeckiego i Piotra Adamczyka. Premiera spektaklu odbyła się w 2018 roku.

Demaskatorska i groteskowa opowieść o obłudzie, snobizmie oraz ułomnych relacjach międzyludzkich. Reżyser Robert Gliński zaprasza na „Biesiadę u Hrabiny Kotłubaj”, satyrę i ponadczasową diagnozę społeczną. Diagnozę, jaką mógł wystawić tylko Witold Gombrowicz.

 

Spotkanie odbędzie się w środę, 27 października o godz. 18 w Teatrze Powszechnym w Radomiu.

Kolejne pokazy:

9 listopada, „Trans – Atlantyk”, reż. Mikołaj Grabowski

23 listopada, „Kosmos”, reż. Jerzy Jarocki

21 grudnia, „Operetka”, reż. Jerzy Grzegorzewski

Komentarze