Black Friday w sieci – uwaga na oszustówTo okazja dla cyber-oszustów na wyłudzanie pieniędzy – dziś Black Friday, czyli Czarny Piątek – dzień przedświątecznych wyprzedaży na masową skalę. W związku z epidemią i zamknięciem centrów handlowych tegoroczna sprzedaż odbywa się przede wszystkim w internecie. Powiatowy Rzecznik Konsumentów zaleca ostrożność podczas zakupów online

Sprawdźmy sprzedawcę przed zakupem online – ostrzega Powiatowy Rzecznik Konsumentów. To w związku z przeniesionym z centrów handlowych do sieci Czarnym Piątkiem. Chodzi o dzień wyprzedaży i promocji oferowanych w tym roku głównie przez sklepy internetowe. Powiatowy Rzecznik Konsumentów Sylwia Potera zaleca ostrożność zwłaszcza w przypadku podawania danych osobowych i dokonywania zapłaty za przeceniony towar. 

Black Friday to tylko z pozoru dzień największych wyprzedaży w roku – dodaje Potera. Sprzedawcy chcąc wykorzystać naiwność poszukiwaczy promocji, uciekają się do wielu nieuczciwych zagrywek. M.in. drastycznie podnoszą ceny pod koniec listopada, by w Czarny Piątek móc je kilkukrotnie zmniejszyć z naliczeniem dla siebie takiego samego lub większego zysku.

Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta przypomina, że w przypadku zakupów dokonanych w sieci mamy prawo do odstąpienia od umowy i żądania zwrotu gotówki w terminie 14 dni. To samo dotyczy towarów zakupionych z wyprzedaży.

Komentarze