Broń reaktywacja

Broń Radom pokonała w 5. kolejce IV ligi mazowieckiej w gr. południowej niepokonana do tej pory Spartę Jazgarzew 0:3. Było to drugie zwycięstwo w lidze podopiecznych trenera Artura Kupca.

W kadrze Broni zaszły małe zmiany w bramce mogliśmy oglądać Michała Kulę, od pierwszych minut zagrał Wojciech Kupiec oraz Patryk Czarnecki, który dostał karę jednego meczu pauzy w zawieszeniu na pół roku, za czerwoną kartkę z poprzedniego meczu.

Początek meczu był nerwowy w obu ekipach, jednak to błąd obrony Broni mógł kosztować ich utratę bramki. Na szczęści piłka minęła poprzeczkę. W 22. minucie spotkania kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Piotr Nowosielski, który wyprowadził Broń na prowadzenie. Na początku drugiej połowy z boiska wyrzucony został obrońca Sparty, Arkadiusz Ryś i kolejne gole były kwestią czasu.

W 56 minucie Przemek Wicik uderzył z rzutu wolnego, jeden z obrońców jeszcze musnął piłkę i zmienił jej kierunek i ta zmyliła bramkarza. Wynik spotkania ustalił w 75. minucie spotkania, wprowadzony chwilę wcześniej Dominik Leśniweski. Broń mogła podwyższyć wynik meczu jednak nie wykorzystała swoich sytuacji.

kolejny mecz Broń rozegra w najbliższą środę w Pucharze Polski. Na własnym stadionie zmierzy się z Drogowcem Jedlińsk. Dokładna godzina meczu podana zostanie dziś. Natomiast w następnej kolejce „Broniarze” zmierzą się z LKS Promna, ale ten mecz odbędzie się w Promnej, gdyż w Radomiu na stadionie odbywa się gala boksu.

SPARTA JAZGARZEW – BROŃ RADOM 0:3 (0:1)

Bramki: Nowosielski (22.), samobójczy (55.), Leśniewski (75.)
Broń: Kula – Korcz, Wojciech Kupiec, Grunt, Wicik (86. Dobosz), Nogaj (74. Leśniewski), Wiktor Kupiec (89. Góźdź), Nowosielski, Imiela (70. Więcek), Czarnecki, Putin (82. Sala).