Budowa pasa startowego na ukończeniuPrace przy budowie drogi startowej na lotnisku w Radomiu zbliżają się do końca. Na Sadkowie jest już specjalna maszyna z Niemiec, która ma ułożyć ostatnią warstwę nawierzchni drogi startowej. Zgodnie z umową i harmonogramem rozpoczęła się też budowa terminala. Urządzono zaplecze budowy i rozpoczęto prace ziemne

Specjalna maszyna do budowy pasa startowego jest już na lotnisku w Radomiu. Ma ułożyć ostatnią warstwę nawierzchni drogi startowej. Tym samym do finalnego etapu zbliżają się prace przy przedłużeniu i modernizacji drogi startowej na Sadkowie. Prowadzi je firma Max Bögl. Wykonawca informuje, że inwestycja realizowana jest z wyprzedzeniem. Niektóre prace wyprzedzają harmonogram o 21 dni i wszystko wskazuje na to, że maszyna także rozpocznie pracę wcześniej niż zakładano – mówi Paweł Pułkownik, przedstawiciel firmy Max Bogl.

Pas startowy ma być gotowy do końca września i będzie kosztował prawie 147 milionów złotych. Zgodnie z umową i harmonogramem rozpoczęła się też budowa terminala. Urządzono zaplecze budowy i rozpoczęto prace ziemne – mówi Paweł Bruger Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej firmy Mirbud.

Uruchomienie lotniska w Radomiu planowane jest w pierwszej połowie 2022 roku.

Fot. PPL

KomentarzeCLOSE
CLOSE