Budowa SOSW ruszy w połowie czerwcaBudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozienicach ruszy w połowie czerwca. To inwestycja dedykowana dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Placówka ma być gotowa do 2023 roku

Dziś Specjalny Ośrodkek Szkolno-Wychowawczego w Kozienicach mieści się w zabytkowym budynku, pobenedyktyńskiego zespołu kościelno-klasztornego w Opactwie. W placówce kształcą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. To dlatego rodzice uczniów optowali za wybudowaniem nowoczesnej szkoły na miarę XXI wieku. Tak się stanie do 2023 roku.

Projekt zakłada budowę na działce przy ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach nowej siedziby szkoły z internatem, w którym zamieszka 60 osób. W zajęciach szkolnych ma uczestniczyć 100 wychowanków. Nowa siedziba będzie składała się z części dydaktycznej z salą sportową oraz internatu, zapewniającego opiekę i wychowanie podpieczonym uczącym się poza miejscem stałego zamieszkania. Inwestycja opiewa na 14 mln zł z czego 4 mln zł to dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego.

Budowa nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozienicach ma się rozpocząć 15 czerwca.

 

Komentarze