Były dyrektor PUP pozywa urządJest pozew o niesłuszne zwolnienie z kierowniczego stanowiska – do wydziału pracy Sądu Rejonowego w Radomiu wpłynął wniosek od Józefa Bakuły – dyscyplinarnie zwolnionego dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Zdaniem byłego szefa pośredniaka zwolnienie odbyło się niezgodnie z prawem

Domaga się przywrócenia do pracy i wypłaty wynagrodzenia – Józef Bakuła, zwolniony dyscyplinarnie dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy pozwał byłego pracodawcę. Do wydziału pracy Sądu Rejonowego w Radomiu wpłynął pozew, w którym były szef PUP zaskarża pośredniak o niesłuszne zwolnienie bez wypowiedzenia – mówi sędzia Arkadiusz Guza, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Radomiu.

Przypomnijmy, były dyrektor PUP został karanie zwolniony na początku czerwca. Taką decyzję podjął starosta radomski Waldemar Trelka, bo jego zdaniem Bakuła nieefektywnie zarządzał urzędem. W sprawie byłego szefa pośredniaka obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy, która wydała negatywną ocenę co do kompetencji Bakuły. Ten nie zgadzając się z tą decyzją żądał przywrócenia na kierownicze stanowisko. Chce także otrzymać wynagrodzenie za czas, gdy pozostawał bez zatrudnienia.

Rozprawa sądowa w sprawie zwolnienia Józefa Bakuły odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Komentarze