Caritas zbiera na respiratorRadomska Caritas organizuje zbiórkę na respirator. Internetowa akcja obędzie się jutro w ramach inicjatywy „STOP koronawirusowi”. Urządzenie zwane „sztucznym płucem” ma trafić do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego

To urządzenie niezbędne do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem, u których wystąpiła ostra niewydolność oddechowa. Chodzi o respirator. Caritas Diecezji Radomskiej chce wspomóc miejski szpital i doposażyć go w tak zwane „sztuczne płuco”. W tym celu organizuje internetową zbiórkę w ramach akacji „STOP koronowirusowi”. Jak wyjaśnia ksiądz Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas – zbiórka odbędzie się przez konto Fundacji SMS z Nieba. Rozpocznie się w niedzielę, 29 marca i potrwa cały dzień.

Najtańszy respirator kosztuje ok. 105 tysięcy złotych, ale nie wiadomo czy to wystarczy – mówi ksiądz Kowalski. – W związku ze epidemią koronawirusa ceny tych urządzeń rosną z dnia na dzień. Jeśli w ciągu jutrzejszej zbiórki nie uda się zebrać wystarczającej kwoty, akcja będzie kontynuowana przez cały tydzień poprzez konto radomskiej Caritas.

Zbiórka na respirator dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego to już druga inicjatywa Caritasu w ramach akcji „Stop koronawirusowi”. Podczas pierwszej zbiórki, której celem był zakup urządzenia do dezynfekcji karetek, udało się zebrać ponad 12 tysięcy złotych. Sprzęt wkrótce trafi do miejskiej lecznicy.

Więcej informacji na temat akcji „Stop koronawirusowi” i zbiórki na respirator można znaleźć na www.radom.caritas.pl

KomentarzeCLOSE
CLOSE