Cena śmieci po nowemuNie 120 procent a 77 – to nowa propozycja podwyżki ceny za śmieci od nowego roku w Radomiu. Przygotowało ją miasto, po tym jak w ubiegłym miesiącu radni odrzucili poprzednią stawkę

W Radomiu od nowego roku ma wzrosnąć cena za odpady średnio o 77%. Pierwotnie miasto planowało, by ta podwyżka wynosiła 120%, ale radni nie dali na to zgody. Według nowej propozycji mieszkańcy bloków będą płacili za śmieci o 40 zł więcej niż do tej pory. Zdaniem wiceprezydenta Jerzego Zawodnika te podwyżki są konieczne.

Od stycznia każdy będzie miał obowiązek segregować śmieci, a cena za miesiąc będzie uzależniona od metrażu gospodarstwa domowego i ilości osób, które je zamieszkują. Ceny śmieci mają wzrosnąć o 40 zł miesięcznie dla mieszkańców bloków, 50 zł dla rodzin żyjących w domach, a 13 zł dla samotnych radomian.

Mniejsza niż pierwotnie planowano podwyżka będzie możliwa, bo miasto znalazło źródło oszczędności – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Miasto nie zmieniło jednak swojego stanowiska co do segregacji śmieci. Będzie ona obowiązkowa dla wszystkich, a kto się do wymogów nie dostosuje zapłaci za śmieci 4 razy więcej.

Teraz radni na sesji podejmą decyzję, czy proponowana przez miasto podwyżka za śmieci wejdzie w życie. Sesja odbędzie się w poniedziałek.

Komentarze