full screen background image

Chemikalia w Wierzbicy – 15 tys. zł nagrodyZa pomoc w ich ujęciu wyznaczono nagrodę pieniężną – mowa o sprawcach „toksycznego” procederu w Wierzbicy. Tam na terenie byłej cementowni ujawniono 22 tony płynnych opadów chemicznych. Teraz za informacje przydatne w schwytaniu przestępców właściciel działki zapłaci 15 tysięcy złotych

15 tysięcy złotych nagrody z powodu 15 tysięcy litrów chemikaliów – chodzi o sprawę toksycznych odpadów z Wierzbicy, koło Radomia. Tam ujawniono 22 tony niebezpiecznych substancji ukrytych na terenie byłej cementowni. Teraz właściciel tego terenu – koncern budowlany wyznaczył nagrodę finansową za informacje pomocne w ujęciu sprawców – mówi rzecznik przedsiębiorstwa, Mateusz Piotrowski.

Przypomnijmy, 15 tysięcy litrów chemikaliów, które porzucono na działce w Wierzbicy, znaleziono na początku kwietnia. W toksycznych odpadach wykryto siarczan aluminium i kwas siarkowy. Płynne toksyny skaziły także wodę i glebę. Właściciel terenu usunął już na własny koszt chemikalia.

Sprawą porzuconych odpadów w Wierzbicy zajmuje się teraz prokuratura.

Osoby, które znają personalia sprawców lub posiadają przydatne informacje co do tego procederu proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Radomiu.

Komentarze