full screen background image

Chętni na dokończenie budowy RCSSą chętni na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Tym razem w przetargu wpłynęły dwie oferty. Obie o wiele milionów przewyższają kwotę jaką miasto zarezerwowało na ten cel. Dwie oferty wpłynęły także w przetargu na budowę drugiego odcinka trasy N-S 

Oferta konsorcjum Erekta i Interiors złożyło ofertę na 67 mln 527 tys. zł brutto, udzielając gwarancji na 5 lat. Firma Betonox zaproponowała 82 mln 250 tys. zł brutto i 3 lata gwarancji. Tymczasem spółka miejska MOSiR przeznaczyła na inwestycję 37 mln. 176 tys. zł brutto. Firmy, które zgłosiły się przetargu wykonują już inne prace na terenie miasta. Pierwsza buduje Centrum Rehabilitacji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, a druga prowadzi rewitalizację Kamienicy Deskurów.

– Mam nadzieję, że do połowy września zawrzemy umowę z wykonawcą, który dokończy budowę Radomskiego Centrum Sportu. Wykonawca od dnia zawarcia umowy będzie miał 12 miesięcy na wykonanie prac przy RCS – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Dzisiaj otwarto również oferty w ramach przetargu dotyczącego budowy drugiego odcinka trasy N-S. – Tutaj także mamy dwóch chętnych. Tańsza oferta opiewa na kwotę 26 mln 400 tyś. zł – dodaje prezydent Radomia.

Przypomnijmy, w pierwszym przetargu na dokończenie budowy RCS w czerwcu nie wpłynęła żadna oferta. Teraz obie oferty zostaną sprawdzone pod względem formalnym. Jeśli wszystko będzie w porządku miasto będzie musiało zdecydować, czy dołożyć brakującą kwotę do zwycięskiej oferty.

 

 

Komentarze