Chińska korporacja chemiczna chce inwestować w RadomiuRozpoczęły się biznesowe rozmowy radomskich włodarzy z przedstawicielami China National Chemical Corporation. To największa chińska firma chemiczna zatrudniająca 160 tys. pracowników w kraju i na świecie. Współpraca z azjatycką korporacją to dla naszego miasta szansa na powstanie inwestycji o wartości 100 milionów euro.

China National Chemical Corporation specjalizuje się z 6 segmentach biznesowych: materiały i specjalne substancje chemiczne, podstawowe chemikalia i przetwarzanie oleju, agrochemikalnia, produkty z obon i gum, sprzęt chemiczny. – To pierwsza wizyta przedstawicieli chińskiej korporacji w Radomiu. Panowie przyjechali się zorientować w możliwościach inwestowania w naszym mieście oraz nawiązania współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym, a także z  firmami chemicznymi znajdującymi się na naszym terenie. Jeżeli dojedzie do współpracy, panowie zadeklarowali zainwestować w Radomiu 100 milionów euro – mówił Jerzy Pacholec wiceprzewodniczący Rady Miejski.

Współpraca z China National Chemical Corporation miałaby się wiązać z powstaniem przedsiębiorstwa na terenie naszego miasta.

KomentarzeCLOSE
CLOSE