„Chłopcy z Placu Broni” – nowy spektakl „Powszechnego”„Chłopcy z Placu Broni” to nowy spektakl Teatru Powszechnego w Radomiu. Oficjalna premiera przedstawienia w reżyserii Michała Derlatki odbędzie się 24 czerwca w ramach obchodów 45 rocznicy radomskich protestów w 1976 roku

Teatr Powszechny w Radomiu szykuje się do premiery „Chłopców z Placu Broni”. Spektakl nawiązuje do radomskich protestów w 1976 roku, dlatego oficjalny pokaz odbędzie się 24 czerwca, czyli w przeddzień 45. rocznicy wydarzeń. Spektakl w reżyserii Michała Derlatki jest nowoczesną inscenizacją ponadczasowej powieści dla dzieci Ferenca Molnara traktującej o odwadze, przyjaźni i patriotyzmie – wyjaśnia Małgorzata Potocka, dyrektor „Powszechnego”.

Muzykę w spektaklu „Chłopcy z Placu Broni” opracowała Joanna Sówka-Sowińska, a scenografię oraz kostiumy zaprojektował Michał Dracz. Jak dodaje aktor Mateusz Paluch, który wcielił się w rolę Weissa – nowe przedstawienie „Powszechnego” to adaptacja książki będącej klasyką literatury dziecięcej i zarazem propozycja nie tylko dla młodego widza.

W radomskim teatrze odbędą się także trzy pokazy przedpremierowe „Chłopców z Placu Broni”- 29 i 30 maja oraz 1 czerwca.

Fot. .facebook.com/teatrradom

Komentarze