full screen background image

Ciekawe wydarzenia biblioteczneSpotkanie z blogerką, promocja książki o tomaszowskim getcie, spotkanie z podróżnikiem oraz różnorodne spotkania dla dzieci – na to wszystko i jeszcze więcej zaprasza w najbliższych dniach Miejska Biblioteka Publiczna. – Kolejny tydzień maja obfituje w ciekawe wydarzenia biblioteczne. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych imprezach! – zachęca Marta Trojanowska z MBP.

13 maja, godz. 17:00 – Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

Żyję. bo czytam. Spotkanie z Barbarą Łopuszyńską, autorką bloga poświęconego propagowaniu czytelnictwa i dzieleniu się pasją czytania książek. W 2017 roku zdobyła za niego statuetkę w kategorii Blog Publiczności w II Radomskim Plebiscycie Blogowym. Spotkanie zorganizowane w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019, które w tym roku przebiega pod hasłem #biblioteka. Na czytelników, którzy przyjdą na spotkanie, czeka niespodzianka.

14 maja, godz.10:00 – Filia 6, ul. Kusocińskiego 13

Bohaterowie ulubionych baśni – cykliczne spotkanie w ramach Bajkowej Szóstki przeznaczone dla najmłodszych czytelników. – Tym razem porozmawiamy o naszych ulubionych baśniowych bohaterach – zapowiada Marta Trojanowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

14 maja, godz. 10.30 – Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

Księgowir, czyli porywa nas biblioteka – zajęcia literacko-plastyczne zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Prowadzenie: Marta Trojanowska.

14 maja, godz. 11.40 – Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

Warsztaty edukacji finansowej dla uczniów szkół średnich poprowadzi Lidia Krzyżyk-Chrząstek, trener edukacji finansowej. Podczas warsztatów prowadząca uczy młodzież, jak zarządzać własnymi pieniędzmi i mieć odpowiedni stosunek do wartości pieniądza.

15 maja, godz. 11.00 – Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36

Dziwne historie książki. Opowieść w odcinkach
Spotkanie siódme: Książka obrazkowa dla dorosłych?

16 maja, godz.10:00 – Filia nr 16, ul. Barycka 2

Każdy zawód jest ciekawy – opowieść o zawodach na bazie książek „Fach, że ach!” Silvie Sanza oraz „Zawody czyli kim możesz zostać” A. Nożyńskiej-Demianiu. Spotkanie w ramach cyklu: Pokój Pełen Opowieści.

16 maja, godz. 17.00 -Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36

„Sen o teatrze. Listy z tomaszowskiego getta” – promocja książki wydanej przez Fundację „Pasaże Pamięci” z Tomaszowa Mazowieckiego

Publikacja jest zbiorem listów i rysunków, jakie słał do swej ukochanej – pochodzącej z Gdańska Edith Blau – dziewiętnastoletni Izrael Aljuhe Orenbach, przebywający w czasie II wojny światowej w tomaszowskim getcie. Izrael, zwany także Lutkiem, założył również w tomaszowskim getcie Mały Teatr Sztuki oraz Koło Artystów. Książka powstała po redakcją dr Justyny Biernat – adiunkta w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

17 maja, godz. 16:00 – Filia nr 16, ul. Barycka 2

Dyskusyjny Klubu Książki – spotkanie oparte na książkach Jany Frey.

17 maja, godz.16.00 – Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

Pod ciemną skórą Filipin. Spotkanie z Tomaszem Owsianym
Gość biblioteki jest podróżnikiem, reportażystą, autorem książek i publikacji prasowych, współpracownikiem miesięcznika „Poznaj Świat”. W ciągu samotnej, ośmiomiesięcznej wyprawy dotarł do górskiego obozu komunistycznej grupy paramilitarnej, mieszkał i pracował z osadzonymi w kolonii karnej, poznał szamana uprawiającego czarną magię. Żył wśród plemion, brał udział w nierzadko szokujących ceremoniach religijnych. Za pokaz podróżniczo-reporterski „Pod ciemną skórą Filipin” uhonorowany został Nagrodą Dziennikarzy oraz wyróżnieniem w kategorii Podróż na kolosach.

18 maja, godz. 12.00 – Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

Od pierwszego słowa – kolejna odsłona warsztatów literackich. Prowadzenie: Karolina Tkaczyk.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Komentarze