Co ciekawego dzieję się w Centrum RadomCentrum Radom rozpoczęło w zeszłym tygodniu przygotowania do sezony 2017/2018, który rozegrają w Campeon Lidze Okręgowej. W zeszłym sezonie „okręgówki”, Centrum zajęło siódme miejsce, czy okażę się ono szczęśliwe w tym, przekonamy się już nie bawem.

U „Centralnych” zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. W pierwszej kolejności nowym trenerem został Dariusz Różański, który pracował ostatnio z zawodnikami Broni Radom. Jego asystentem został dotychczasowy trener Centrum Kacper Wnuk. Oprócz roli asystenta będzie pomagał kolegom, także na boisku w roli zawodnika.

Na pierwszych zajęciach po okresie wakacyjnym na treningu Centrum stawilo się niewielu piłkarzy, co nie pocieszyło zbytnio nowego szkoleniowca. Ta niska frekwencja była spowodowana tym, że niektórzy zawodnicy jeszcze przebywali na urlopach lub obozach szkoleniowych z młodzieżą. Na kolejnych treningach wyglądało to już znacznie lepiej i trener „Centralnych” mógł być spokojny o charmonogram przygotowań. W chwili obecnej na treningach stawia sie 22 zawodników, w tym 3 bramkarzy.

W zespole testowanych jest także kilku zawodników, w tym dwóch z Oronki Orońsko tj.: Albert Pietrarski oraz Arkadiusz Swiak – czyżby rodzina z Bartłomiejem Siwakiem, defensorem Centrum? Ciekawą i zarazem ważną informacją dla kibiców „Centralych” jest powrót po 3 latach rozłąki, pomocnika Igora Tworka, który ten czas spędział w Poloni Iłża i Skaryszewiance Skaryszew.

Zawodnicy trenują bardzo intensywnie. Trzy jednotski treningowe w tygodniu plus zajęcia na siłowni oraz sparingi, muszą dać porządane efekty w trakcie rozgrywek.

W czwartek (20 lipca) Centrum Radom rozegrało pierwszy w tym okresie sparing, ich rywalem byl czwartoligowy Drogowiec Jedlińsk. Ten mecz nie ułożył się zbyt dobrze dla radomian, gdyż przegrali w nim, aż 0:3, ale od początku.

W tym meczu Dariusz Różański wystawił dwie różne jedenastki, na każdą część gry. W pierwszej zawodnicy grali mądrze i odpowiedzialnie, co zakończyło się wynikiem remmisowym. W drugiej części gry trener Różański wystawił jedenastkę składającą się z samych młodzieżowców, co w końcu musiało przynieść jakieś mankamenty. Po tym meczu trener Różanki będzie miał sporo materiału do analizy, ale przeciż od tego są sparingi, żeby testować różne ustawienia oraz różnych piłkarzy, a więc wynik jest sprawą drugorzędną. Kolejna gra kontrolna zaplanowana jest na sobotę (22 lipca), a przeciwnikem Centrum będzie kolejny czwartligowiec z okręgu radomskiego – LKS Promna.

Centrum sezon rozpocznie od starcia w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Radomskiego Okręgowego Zwiazku Piłki Nożnej. Drużyną, która spróbuję powstrzymać podpiecznych trenera Różanskiego będzie A – klasowa Gryfia Mirów. Mecz zostanie rozegrany 5 lub 6 sierpnia w Mirowie.

Z kolei rozgrywki Campeon Ligi Okręgowej rozpoczną się tydzień później tj. 12/13 sierpnia. Pierwszy meczu sezonu „Centralni” rozegrają na własneym terenie, gdzie podejmą Powiślankę Lispko.

DROGOWIEC JEDLIŃSK – CENTRUM RADOM 3:0 (0:0)
Bojek, Kucharczyk, Prus

I połowa: Samb – Elertowicz, Siwak, Wiatrak, Grylak, Tworek, Podkowa, Bogacz, Paliwoda, Wnuk, Bursa

II połowa: M.Kolecki – testowany, P. Kolecki, Wróblewski, testowany, Pacyna, Szczepański, Popowicz, Kasprzyk, Strzelecki (75.Gryczka), Tworzewski

Komentarze