Kiedy ruszy szpital tymczasowy?Ma przyjmować pacjentów od połowy marca, tymczasem w placówce brakuje sprzętu. Mowa o szpitalu tymczasowym w Radomiu, organizowanym przez Totalizator Sportowy. Jak informuje Tomasz Sławatyniec, dyrektor Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie – lecznica dla covidowców w Radomiu nie została jeszcze wyposażona, bo Totalizator Sportowy ma zastrzeżenia do listy urządzeń dla części administracyjnej

Termin uruchomienia szpitala tymczasowego w Radomiu jest zagrożony – uważa Magdalena Lasota, radna Koalicji Obywatelskiej. To placówka organizowana przez spółkę Skarbu Państwa, Totalizator Sportowy. Lecznica dla covidowców ma ruszyć w połowie marca, ale zdaniem radnej to mało prawdopodobne. To dlatego, że do tej pory nie został zakupiony sprzęt niezbędny do wyposażenia covidowej lecznicy.

Sprzęt dla szpitala tymczasowego mają zapewnić Agencja Rezerw Materiałowych i Totalizator Sportowy. Wykaz urządzeń do zakupienia sporządził Radomski Szpital Specjalistyczny jako placówka patronacka dla tymczasowej lecznicy. Jak tłumaczy Tomasz Sławatyniec, dyrektor Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie – sprzęt nie został jeszcze zakupiony, bo wątpliwości budzi lista urządzeń dla części administracyjnej.

Szpital tymczasowy w Radomiu ma w sumie dysponować 100 covidowymi łóżkami. 80 z nich ma się znaleźć w budynkach Radomskiego Centrum Rehabilitacji przy ulicy Narutowicza. 20 respiratorowych miejsc zostanie zorganizowanych przy ulicy Tochtermana w miejskiej lecznicy.

Komentarze