Covid-19 w dwóch przedszkolachW dwóch radomskich przedszkolach część zajęć została zawieszona. Powód – koronawirus. To Publiczne Przedszkola nr 9 i 15. Pozostałe radomskie placówki funkcjonują normalnie

W Publicznym Przedszkolu nr 9, z powodu zakażenia koronawirusem u dwóch nauczycielek, zajęcia zostały zawieszone w trzech grupach. Z kolei w przedszkolu nr 15 zakażenie potwierdzono u jednej nauczycielki i zajęcia zostały zawieszone w jednej grupie. W obu placówkach zajęcia w wymienionych grupach będą zawieszone do końca tygodnia. Pozostałe radomskie szkoły i przedszkola pracują normalnie.

Skala zakażeń koronawirusem w miejskich placówkach oświatowych jest niewielka. To dzięki odpowiednim procedurom – mówiła dziś w „Mocnej Rozmowie” Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia. Według niej szkoły i przedszkola dobrze radzą sobie w warunkach epidemii. Covid-19 stwierdzono dotychczas w czterech szkołach podstawowych. To placówki nr 4, 6, 13 i 20. Dziś wszystkie szkoły prowadzą już lekcje stacjonarnie.

W radomskich szkołach i przedszkolach obowiązuje stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego, a decyzje w tym zakresie podejmują dyrektorzy.

W Radomiu jest 88 szkół i placówek oświatowych. Uczy się w nich blisko 35 tysięcy uczniów.

Komentarze