Czarni bez szans z ZAKSĄ

W meczu 22. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na wyjeździe 0:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Trener gospodarzy miał ostatnio okazję, by dać odpocząć swoim podstawowym graczom. Wielu zastanawiało się, jakim zatem zestawieniem rozpocznie czwartkowe starcie. Okazało się jednak, że mecz przerwy wystarczył i Grupa Azoty ZAKSA wyszła na to spotkanie w optymalnym składzie, ze wszystkimi liderami drużyny.

To spowodowało, że nasza drużyna, która w tym sezonie nie ma już szans na awans do fazy play-off, nie była równorzędnym przeciwnikiem dla ZAKSY. Kędzierzynianie wygrali trzy szybkie sety, a w końcówce trener Grbić dokonał kilku korekt w składzie. ZAKSA wygrała po raz 21 w tym sezonie, ma już na swoim koncie 63 punkty. Cerrad Enea Czarni przegrali po raz 17 i zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli PlusLigi.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)

ZAKSA: Kaczmarek 8, Kochanowski 12, Toniutti, Śliwka 12, Semeniuk 9, Smith 5, Zatorski (libero) oraz Staszewski 1, Kluth 2, Depowski 2, Prokopczuk.

Czarni: Dryja 3, Ostrowski 5, Kędzierski, Konarski 9, Sander 8, Firszt 10, Masłowski (libero) oraz Loh, Gąsior 4, Zrajkowski, Pasiński.

MVP: Paweł Zatorski (ZAKSA).