Czarni lepsi od Cuprum

W meczu 7. kolejki PlusLigi podopieczni trenera Roberta Prygla pokonali 3:1 ostatni w tabeli Cuprum Lubin.

Pierwszy set to pełna dominacja gości. Druga partia to już wyrównana gra, ale Cuprum miał nawet piłkę setową, którą na szczęście dla radomian nie wykorzystał. „Wojskowi” po chwili zakończyli seta, a później wygrali dwie kolejne partie do -22 i -19 oraz cały pojedynek 3:1.

MVP wybrany został rozgrywający, Michał Kędzierski. Dla naszego zespołu to czwarty triumf w sezonie. Czarni awansowali na 6. miejsce w tabeli PlusLigi.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (7 listopada) o godz. 17:30.

Cerrad Enea Czarni Radom – Cuprum Lubin 3:1 (16:25, 27:25, 25:22, 25:19)

Czarni: Dryja 7, Kędzierski 5, Loh 12, Gąsior 17, Josifow 10, Sander 20, Nowowsiak (libero) oraz Masłowski (libero), Pasiński, Firszt 1.

Cuprum: Gunia 8, Ferens 21, Jakubiszak 6, Jimenez 21, Tavares 6, Penchev 8, Szymura (libero) oraz Lorenc, Oliveira 1, Magnuszewski, Makoś (libero).

MVP: Michał Kędzierski (Cuprum).