Czarni pewnie wygrali z Będzinem

Cerrad Enea Czarni Radom pokonali u siebie 3:0 MKS Będzin w meczu 4. kolejki PlusLigi. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to drugie ogółem, a pierwsze zwycięstwo za trzy punkty w obecnych rozgrywkach.

Początek spotkania niespodziewanie należał do gości, którzy objęli nawet czteropunktowe prowadzenie. Później jednak radomianie zdołali doprowadzić do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta, wygrywając pierwszą odsłonę 25:22.

W drugiej partii Czarni od początku do końca pewnie kontrolowali przebieg gry. MKS na chwilę zbliżył się do „Wojskowych”, ale radomianie włączyli wówczas wyższy bieg i wygrali tego seta do 21.

Trzecia, i jak się później okazało, ostatnia odsłona, znów należała do naszego zespołu, którzy grali bardzo skutecznie, triumfując w tym secie 25:22, a w całym meczu 3:0. Brawo Czarni!

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Cuprum Lubin. Spotkanie rozegrane zostanie w środę (13 listopada) o godz. 17:30.

Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Będzin 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)

Czarni: Alen Pajenk 8, Damian Boruch 7, Thanasis Protopsaltis 11, Dejan Vincić 2, Wojciech Włodarczyk 9, Karol Butryn 17, Michał Ruciak (libero) oraz Mateusz Masłowski (libero), Michał Kędzierski, Michał Filip 2, Bartosz Firszt.

MKS: Tyler James Sanders, Dawid Gunia 7, Artur Ratajczak 2, Purya Fayazi 2, Rafał Faryna 15, David Sossenheimer 5, Michał Potera (libero) oraz Konrad Buczek, Rafał Sobański 6, Michał Superlak 5, Jan Fornal 2, Bartosz Schmidt 1.

MVP: Karol Butryn (Czarni).